Ref: Primarul Sorin Apostu s-a intalnit cu reprezentantii companiei de soft Navigon

Marti, 17 noiembrie 2009, primarul Sorin Apostu s-a intalnit cu o delegatie de oameni de afaceri reprezentanti ai celei mai mari companii mondiale de softuri pentru navigatie, Navigon, formata din dr. Wend von Wreterscheim – membru al CA si CEO al companiei, Egon Minar si Johannes Angenvoort, general manager.

„Reprezentantii companiei Navigon au dorit sa se se asigure ca municipalitatea va continua politica de deschidere fata de investitorii straini la Cluj-Napoca, avand in vedere faptul ca intentioneaza sa isi mareasca investitiile in municipiul nostru” a declarat primarul Sorin Apostu.

Investitiile realizate de aceasta companie la Cluj-Napoca se ridica la 3 milioane de euro pana in acest moment, si are angajate circa 100 de persoane. Societatea este lider pe piata in domeniul productiei de softuri pentru navigatie.

Navigon desfasoara activitati in Statele Unite, la Chicago, in Europa, la Hamburg si Cluj-Napoca, si in Asia, la Taipei.