Ref: Dezinfectie in unitatile scolare, dupa finalizarea procesului de votare

Primaria municipiului Cluj-Napoca, prin firma specializata SC Coral SRL, a realizat in cursul diminetii de luni, 23 noiembrie, in intervalul orar 3-4 a.m., ample actiuni de dezinfectie specializata, in toate unitatile scolare in cadrul carora au fost amenajate sectii de votare in data de 22 noiembrie 2009.

Dezinfectia are ca scop evitarea posibilelor contaminari virale, cu virusul AH1N1.

Solutia utilizata este avizata de Ministerul Sanatatii si face parte din categoria dezinfectantilor cu spectru larg.

„Am dispus luarea tuturor masurilor igienico-sanitare necesare pentru a ne asigura ca luni, elevii clujeni vor intra la cursuri in conditii de maxima siguranta” a declarat primarul Sorin Apostu.

In municipiul Cluj-Napoca au fost asteptati la urne cu ocazia scrutinului din 22 noiembrie 2009, 274.423 de cetateni cu drept de vot.