Locuitorii din Mărăşti şi Gheorgheni se întâlnesc cu primarul

Primarul Sorin Apostu va continua întâlnirile cu cetăţenii demarate săptămâna trecută.

Marţi, 16 noiembrie 2010, de la ora 17.00, în Sala de Sport a Şcolii „Ion Agârbiceanu” (str. Grădinarilor nr. 1), va avea loc întâlnirea cu cetăţenii din cartierul Mărăşti.

Locuitorii din cartierul Gheorgheni au programată întâlnire cu primarul Sorin Apostu miercuri, 17 noiembrie 2010, de la ora 17.00, la Cantina Colegiului Tehnic de Transporturi „Transilvania” (str. Bistriţei, nr. 21).

Primarul municipiului Cluj-Napoca a participat săptămâna trecută la întâlnirile cu cetăţenii din cartierele Mănăştur şi Zorilor.

Peste 250 de clujeni au avut astfel ocazia sa-si spuna problemele direct primarului, iar departamentele de specialitate le-au preluat in vederea solutionarii prompte.

Alaturi de primar, la intalnirea cu cetatenii participă toţi şefii departamentelor de specialitate din cadrul Primariei, precum si reprezentanti ai celor mai importante institutii publice si regii din Cluj-Napoca – RATUC, RAT, Compania de Apa Somes SA , Rosal S.A., Electrica Transilvania Nord, Jandarmeria, Sectia 4 de Politie, Inspectoratul Scolar Judetean, Oficiul Judetean pentru Protectia Consumatorului, Inspectoratul Teritorial de Muncă.