Ref: “No.5” – expozitie de pictura la Bastionul Croitorilor

In perioada 23 – 28 noiembrie 2009, Bastionul Croitorilor este gazda expozitei de pictura „No 5”, organizata de dl. Benjamin Moreno, artist si Directorul Centrului Ibero America din Cluj-Napoca.

La deschiderea oficiala, din data de 23 noiembrie, ora 15.00, au fost invitati E.S. doamna Margot J. Márquez Garcia, Ambasador al Republicii Venezuela in Romania, domnul Sorin Apostu, primarul municipiului Cluj-Napoca, precum si alti membri ai executivului clujean. De asemenea, au fost invitati la deschiderea expozitiei si reprezentantii Ambasadei Statelor Unite Mexicane si ai Ambasadei Statului Paraguay.

Programul de vizitare a expozitiei este de luni pana vineri intre orele 09:00-17:00, sambata intre 10:00-17:00, iar duminica intre orele 10:00-14:00.