Ref: Brazii de Craciun, ridicati gratuit de la clujeni

Primaria Cluj-Napoca va transporta gratuit pentru clujeni brazii de Craciun, prin cei doi operatori de salubritate care opereaza pe raza municipiului. Brazii recuperati de la populatie vor fi preluati de SC Rosal Grup SRL si SC Brantner Servicii Ecologice SA si trimisi la Statia de Compost de la Dej.

Clujenii mai pot depozita acesti brazi pentru a fi ridicati gratuit pana sambata, 15 ianuarie 2011, inclusiv, la toate punctele gospodaresti de pe raza muncipiului pentru ca de duminica, 16 ianuarie 2011, fiecare dintre operatorii de salubritate sa-i ridice gratuit de pe sectorul sau.

Incepand de luni, 17 ianuarie 2011, se revine la programul normal de ridicare a deseurilor, respectiv brazii ridicati dupa aceasta data vor fi transportati contra cost, conform contractelor de salubritate incheiate de asociatiile de proprietari cu operatorii de salubritate SC Rosal Grup SRL si SC Brantner Servicii Ecologice SA.