Ref: Prima întâlnire din proiectul „Cluj-Napoca 2020 – Capitala Culturală Europeană”

Vă invităm miercuri, 26 ianuarie 2011, între orele 09.00 – 13.00, în Sala Mică de şedinţe a Primăriei municipiului Cluj-Napoca (de pe strada Moţilor nr. 3), să participaţi la prima întâlnire a Asociaţiei Cluj-Napoca 2020 – Capitala Cultuală Europeană, a Comisiei de Arte Vizuale.

Cu această ocazie, va fi demarat un proces de analiză strategică pentru artele vizuale în vederea realizării – în faza a doua – a unei strategii culturale trans-sectoriale care cuprinde implementarea proiectului „Cluj-Napoca 2020 – Capitala Culturală Europeană”. Procesul va genera propuneri pentru dezvoltarea viitoarei strategii culturale a municipiului.

În cadrul acestei întâlniri se va realiza o primă analiză SWOT a artelor vizuale clujene.