10 pentru Cluj-Napoca – „Juniorii Clujului, sperantele Cetatii”

Primaria Cluj-Napoca lanseaza, in prima editie, un eveniment destinat elevilor care s-au facut remarcati in cursul anului, atat in cadrul activitatilor scolare, cat si in cele extrascolare, denumit 10 pentru Cluj-Napoca – Juniorii Clujului, sperantele Cetatii.

Categoriile de excelenta sunt:

• 1. Ambasador pentru Cluj – pentru cei care au facut Clujul cunoscut in lume, prin activitatea desfasurata in acest an
  • 2. Social – pentru contribuitia la binele comunitatii
  • 3. Arte, ansambluri – pentru rezultatele obtinute in echipa, la balet, muzica, teatru, film, pictura, sculptura, fotografie etc.
  • 4. Arte, individual – pentru rezultatele obtinute la balet, muzica, teatru, film, pictura, sculptura, fotografie etc.
  • 5. Sport de echipa – pentru rezultatele obtinute la nivel international
  • 6. Sport individual – pentru rezultatele individuale obtinute
  • 7. IT – pentru rezultatele obtinute in domeniul IT
  • 8. Stiinte – pentru rezultatelel obtinute la matematica, fizica, chimie, biologie etc.
  • 9. Mediu – pentru dezvoltarea unor proiecte in domeniul protectiei mediului, ecologiei etc.
  • 10. Inovatie – pentru realizari deosebite in domeniul tehnologiilor.

Primaria a solicitat scolile, ONG-urile si asociatile sportive sa faca acest proiect cunoscut in randul copiilor si sa faca nominalizari la cele 10 categorii.

Nominalizarile pot fi facute pana in data de 10 decembrie de oricine (parinti profesori, rude, vecini etc), si vor fi trimise la primarie, strada Motilor nr. 3, Serviciul Protocol-Secretariat, tel/fax 0264.599.329, e-mail: protocol@primariaclujnapoca.ro, insotite de documentatia din care rezulta rezultatele extraordinare obtinute de tineri.

Gala de premiere va avea loc in 15 decembrie la Casa de Cultura a Studentilor in cadrul unui spectacol.

Castigatorii vor primi un trofeu, diplome si cadouri din partea sponsorilor evenimentului.

Pentru informatii suplimentare, 0264.431.900.