Ref: Amenzi de 23.600 lei pentru parcarea ilegala a autovehiculelor de mare tonaj

Inspectorii Primariei Cluj-Napoca au continuat actiunile pentru depistarea autovehiculelor cu greutate mai mare de 2 tone parcate ilegal pe domeniul public, pe raza municipiului. Cei 12 politisti comunitari care au participat la actiune au verificat in perioada 3 – 8 martie cartierele Marasti, Grigorescu, Gara, Gheorgheni si Zorilor.

Strazile verificate au fost: Calea Dorobantilor, Aurel Vlaicu, Dunarii, Traian Vuia, Branului, Plevnei, Fabricii de Zahar, Fabricii, Bucuresti, Horea, Caii Ferate, Locomotivei, T. Vladimirescu, Taietura Turcului, Donath, Miraslau, Fantanele, B-dul 1 Decembrie 1918, Uzinei Electrice, N. Titulescu, Henri Coanda, Alexandru Vaida Voievod, T. Mihali, Albac, C. Brancusi, Avram Iancu, B-dul 21 Decembrie 1989, Manastur, Cl. Manastur, Cl. Floresti, Bucium, Primaverii, I. Mester, Izlazului, Gh.Dima, Castanilor, Zorilor, Observatorului, C. Turzii.

In urma acestei actiuni, au fost depistate 59 autovehicule parcate neregulamentar. Acestea au fost fotografiate si li s-au intocmit acte de constatare a contraventiei, iar valoarea amenzilor aplicate, conform HCL nr. 149/2009, s-a ridicat la suma de 23.600 lei.

Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca