Ref: Actorii teatrului din Koln vor sustine un spectacol la Teatrul National din Cluj-Napoca

In perioada 01.12.2009-04.12.2009 se va afla in municipiul nostru un grup de 21 de artisti germani din orasul infratit Köln, Germania, condus de dl. Raphael Musiol, director de productie in cadrul Teatrului Köln.

Scopul vizitei este sustinerea unui spectacol, cu titlul „Faustspuren” („Pe urmele lui Faust”) in cadrul Teatrului National Cluj in data de 02.12.2009, incepand cu ora 19.00, reprezentatie dedicata in mod special vorbitorilor de limba germana din municipiul Cluj-Napoca.

Consiliul Local al orasului infratit Köln precum si Consulatul German au alocat o parte din bugetul necesar desfasurarii acestui eveniment, delegatia germana acoperind in intregime plata biletelor de avion, a costurilor legate de cazare pentru cei 21 de participanti si a costurilor legate de inchirierea salii de spectacol din cadrul Teatrului National Cluj. Totodata in perioada 01-04 decembrie vor beneficia de un tur al Clujului prin intermediul Centrului de Informare Turistica.