Ref: Amenzi pentru autovehiculele de mare tonaj parcate ilegal

Politistii comunitari din cadrul Primariei Cluj-Napoca au realizat o actiune pentru depistarea autovehiculelor cu o greutate mai mare de 2 tone parcate ilegal pe domeniul public. Verificarea a inceput ieri, 28 martie si s-a incheiat astazi, 29 martie 2011.

Au fost depistate 43 autovehicule parcate neregulamentar. Acestea au fost fotografiate si li s-au intocmit acte de constatare, iar valoarea amenzilor aplicate este de 17.200 lei (conform HCL nr. 149/2009, sanctiunea este cuprinsa intre 400 si 800 lei).

Verificarile s-au desfasurat in cartierele:

Marasti pe strazile: Calea Dorobantilor, Aurel Vlaicu, Dunarii, Traian Vuia, Branului, Plevnei, F-cii de Zahar, Fabricii, Bucuresti.

Grigorescu-Gara pe strazile: Horea, Caii Ferate, Locomotivei, T.Vladimirescu, Taietura Turcului, Donat, Miraslau, Fintinele, 1 Decembrie 1918, Uzinei Electrice.

Gheorgheni pe strazile: N.Titulescu, Henri Coanda, Vaida Voievod, T. Mihali, Albac, C. Brincusi, Avram Iancu, 21 Decembrie 1989.

Manastur -Zorilor pe strazile: Cl. Manastur, Cl. Floresti, Bucium, Primaverii, I. Mester, Izlazului, G.Dima, Castanilor, Zorilor, Observatorului, Calea Turzii.

Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca