Luni 16 mai, de la ora 11.00, la Gradinita „Alba ca Zapada”, str. Ion Creanga nr. 4-6, a fost  inaugurat noul loc de joaca renovat de Asociația ADESCO, prin intermediul proiectul “Alba ca Zapada și cele 1000 de flori”, proiect finantat de Fundatia pentru Parteneriat si MOL Romania, in cadrul programului „Spatii Verzi – componenta Spații Verzi Urbane”.

Scopul proiectului, desfasurat in perioada 2-13 mai a.c., a constat in amenajarea spatiului de joaca exterior de la Gradinita „Alba ca Zapada”, respectiv reabilitarea mobilierului de joaca existent, refacerea groapei de nisip, toaletarea spațiului verde existent si plantarea de flori si arbusti.

Asociatia ADESCO deruleaza in parteneriat cu Primaria municipiului Cluj-Napoca in programe de voluntariat si educatie.