Ref: Sens unic pe strada Mogosoaia

Primaria municipiului Cluj-Napoca anunta ca incepand cu data de 9.12.2009 se instituie sens unic de circulatie pe str. Mogosoaia si pe aleile cuprinse intre strazile Mogosoaia – Izlazului – Campului – Ion Mester, cu luarea in evidenta a cca. 35 de locuri de parcare, dupa cum urmeaza:

– tronsonul cuprins intre str. Izlazului si str. Ion Mester, cu sensul de circulatie inspre str. Ion Mester;
– aleea paralela cu str. Izlazului, pe tronsonul cuprins intre aleea de acces garaje str. Izlazului nr. 8 si str. Izlazului nr. 4, cu sensul de circulatie dinspre str. Mogosoaia;
– aleea perpendiculara pe str. Izlazului, pe tronsonul cuprins intre aleea de acces garaje str. Campului nr. 44 si aleea de acces garaje str. Izlazului nr. 2, cu sensul de circulatie dinspre str. Ion Mester spre str. Izlazului.