Ref: Atribuire executie Locuinte sociale str. Albac

In data de 25 iulie 2011 au fost deschise ofertele privind al 6-lea contract de finantare europeana semnat de catre Municipiul Cluj-Napoca, si anume proiectul intitulat “Locuinte sociale de calitate (str. Albac nr. 21)”

In urma licitatiei deschise, a fost desemnata castigatoare firma SC Conimet Impex SRL care a depus oferta cu pretul cel mai mic, respectiv 773.194 lei fara TVA, cu un termen de executie de 12 luni.

Precizam ca valoarea estimata prin cererea de finantare a contractului de executie lucrari a fost de 1.540.093,76 lei fara T.V.A.

In cadrul procedurii de cerere de oferte au fost depuse 3 oferte:
     C TCI CG SA – 947.663 lei fara TVA,
         SC Conimet Impex Srl- 773194 lei fara TVA
         SC Canion SRL- 950.173 lei fara TVA;

Contractul de executie lucrari va putea fi incheiat doar dupa transmiterea rezultatului procedurii si asteptarea unui termen de 5 zile pentru posibile contestatii.

Astfel, municipalitatea va pune la dispozitia clujenilor inca 24 de locuinte sociale de calitate. Fiecare dintre cele 24 de locuinte sociale vor dispune de o camera de zi, precum si de o baie si bucatarie individuale. Pozitionarea lor in cadrul imobilului reabilitat va fi astfel: la parter se vor amenaja 8 apartamente iar la etajele superioare se vor amenaja cate 4 apartamente. De asemenea, la parter va fi pusa in functiune o centrala termica pentru asigurarea incalzirii intregului imobil.

Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca