Ref: Seri de vara

Primaria municipiului Cluj-Napoca ofera clujenilor in acest sezon seri de teatru, muzica si dans. Ne dorim astfel sa animam cetatea pe timp de vara dar si sa promovam tineri artisti din Cluj-Napoca.

Evenimentul presupune o serie de spectacole gratuite in serile de vineri si sambata ale lunii august, in Piata Muzeului. Spectacolele vor contine muzica live, instrumentala, dans, scenete de teatru, stand-up comedy etc.

Prima reprezentatie va avea loc vineri, 12 august, ora 20:00 cand trupele “Flori de mar” – trupa de folk a Casei municipale de cultura, Om-band – muzica medievala sanscrita si compania de teatru Viceversa – de asemenea de la Casa municipala de cultura vor sustine primele spectacole.

Primaria va pune la dispozitia artistilor scena, servicii de sonorizare si va promovare evenimentele prin afise, comunicate/conferinta de presa, spoturi radio pe postul Infotrafic si online. Acestia nu vor fi renumerati, spectacolele fiind gratuite.

Sponsorul evenimentului este SC Farmec SA.
Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca