Ref: Semafoare noi in cartierul Manastur

Primaria municipiului Cluj-Napocase va pune in functiune, incepand cu data de 04.10.2011, instalatia de semaforizare pentru intersectia Calea Manastur – str.Tarnita – str.Govora.

Astfel traversarea pietonilor pe Calea Manastur se va realiza prin actionarea butoanelor pietonale. In ceea ce priveste trafic auto, la iesirea de pe str.Tarnita si str.Govora in Calea Manastur se va pastra obligativitatea virajului la dreapta si se interzice virajul la stanga din Calea Manastur atat spre str.Govora (la venire dinspre centru) cat si spre str.Tarnita (la venire dinspre str.Campului).

De asemenea tot cu data de 04.10.2011 se va pune in functiune si instalatia de semaforizare a trecerii de pietoni de pe Calea Manastur nr.22, actionarea acestuia facandu-se prin buton pietonal de comanda.

Cele doua instalatii de semaforizare vor fi corelate intre ele iar dupa punerea in functiune urmeaza o perioada de teste si de reglaje.

Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca