INVITATIE
(24 ianuarie 2012)

Ref: O noua consultare pe bugetul anului 2012

Liderii de grup ai consilierilor locali, precum si reprezentantii societatii civile, sunt invitati sa participe la o noua intalnire oficiala de consultare pe teme privind bugetul municipiului care  va fi propus aprobarii Consiliului local.
Joi, 26 ianuarie, de la ora 10.00, in Sala Mica a Primariei, liderii de grup si reprezentantii societatii civile sunt invitati de catre viceprimarul  cu atributii delegate de primar, Radu Moisin, la o discutie in care acestia vor primi detalii si clarificari pe proiectul de buget. De asemenea, dansii vor avea ocazia sa isi faca cunoscute amendamentele si propunerile de modificare, astfel incat, in cel mai scurt timp, primaria sa fie in masura sa puna la dispozitia clujenilor un proiect de buget.

Bugetul are trei piloni de baza – trei elemente esentiale unei bune dezvoltari a municipiului nostru. Acestea sunt: infrastructura si dezvoltarea acesteia, educatia si cultura si componenta sociala – respectiv protectie sociala si sanatate.

Toate aceste trei directii au in bugetele alocate atat componente legate de intretinere si continuarea programelor initiate deja, cat si sume alocate dezvoltarii si initierii unor noi proiecte.

Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca