Potrivit Dispozitiei nr. 253 din 27.01.2012, se convoaca, in sedinta ordinara, Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca, in ziua de vineri, 03.02.2012, ora 10.00, in Sala de sticla de la sediul din str. Motilor nr. 3, cu urmatorul proiect al ordinii de zi:

1. Proiect de hotarare privind aprobarea bugetului general al municipiului Cluj-Napoca pe anul 2012, pe capitole, subcapitole, titluri, articole si alineate.
2. Proiect de hotarare privind acordarea unei diplome si a unui premiu in suma de 2000 lei, de la bugetul local, pe anul 2012, persoanelor care au indeplinit varsta de 100 de ani si au domiciliul in municipiul Cluj-Napoca.
3. Proiect de hotarare privind acordarea „diplomei de aur” si a unui premiu in valoare neta de cate 1000 lei, din bugetul local pe anul 2012, cuplurilor clujene care au implinit 50 de ani de casatorie neintrerupta.
4. Proiect de hotarare privind aprobarea documentatiei tehnico-economice si a indicatorilor tehnico-economici pentru obiectivul de investitii „Centru TEAM (tehnologie, evolutie, antreprenoriat, microintreprindere) – Zona Metropolitana Cluj – de sprijinire a afacerilor”.
5. Proiect de hotarare privind probarea proiectului si a cheltuielilor legate de proiectul „Centru TEAM (tehnologie, evolutie, antreprenoriat, microintreprindere) – Zona Metropolitana Cluj – de sprijinire a afacerilor”.
6. Proiect de hotarare privind aprobarea listei obiectivelor de investitii finantate din taxa speciala de apa in anul anul 2012.

VICEP R I M A R,
CU ATRIBUTII DELEGATE DE PRIMAR,