Ref: Masuri cod galben de ger

Avand in vedere avertizarea meteorologica de COD GALBEN de ger valabila pentru intervalul 8 februarie ora 02:00 –12 februarie ora 10:00, Primaria municipiului Cluj-Napoca, prin Cantina de ajutor social si pensiune, va distribui ceai cald cetatenilor.

Astfel, in intervalul 8-12 februarie 2012, zilnic intre orele 09-17, ceaiul cald va fi distribuit in urmatoarele locatii:
– restaurantul Memo 10
– sediul Primariei din Piata Unirii nr. 1-2
– Cinematograful „Florin Piersic”.

Administratia Nationala de Meteorologie a emis pentru intervalul 8 februarie ora 02:00 –12 februarie ora 10:00 o avertizare meteorologica, valabila inclusiv pentru judetul Cluj, de COD GALBEN de ger persistent.

Potrivit avertizarii, in intervalul amintit, in toate regiunile vremea va fi geroasa, mai ales in cursul noptilor si al diminetilor, astfel incat temperaturile minime se vor incadra pe arii extinse in general intre -25 grade Celsius si -15 grade, iar cele maxime diurne vor ramane negative.

Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca