Ref: Sanctiuni aplicate pentru nerespectarea statiilor de imbarcare/debarcare

Politia Locala din cadrul Primariei Cluj-Napoca a efectuat ieri, 8 februarie 2012, actiuni de verificare a respectarii statiilor de imbarcare/debarcare a calatorilor in zonele Piata Garii si Calea Floresti – parcarea magazinului “Billa” si zona nodului N.

In urma actiunii au fost incheiat 4 procese-verbale de constatare a contraventiilor aplicatre conducatorilor auto, in conformitate cu prevederile Legii nr. 92/2007. Valoarea amenzilor aplicate a fost de 4000 lei.

Actiunile Politiei de Locale de verificare a activitatii de transport persoane pe rutele Cluj-Floresti si Cluj-Zalau privind  atat respectarea statiilor autorizate de imbarcare/debarcare cat si detinerea tuturor documentelor prevazute de lege vor continua si in perioada urmatoare.

Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca