La începutul acestei săptămâni, patrula formată din polițiștii locali din cadrul Biroului de Ordine Publică Zona 7, în timp ce patrulau pe strada Tulcea, au depistat o tabără ilegală în stufărișul din pepiniera R.A.D.P..

Au fost depistate astfel 5 persoane, toate cu domiciliul în comuna Ogra, județul Mureș, care au fost sancționate contravențional în conformitate cu prevederile HCL 191/2009 privind buna gospodărire a municipiului Cluj-Napoca, cu sancțiuni în valoare totală de 3.000 lei.

Acestea au fost transportate la gara CFR și îndrumate spre localitatea de domiciliu, iar construcțiile improvizate au fost desființate, zona urmând a fi salubrizată de către firma de specialitate sub coordonarea Serviciului Control protecția mediului.