Luni, 21 decembrie 2020, la Cluj-Napoca a avut loc o manifestare restrânsă pentru comemorarea eroilor care au luptat acum 31 ani pentru libertatea poporului român.
Evenimentul s-a desfășurat în trei locații: fostul Hotel Astoria, Piața Unirii – la Monumentul „Stâlpii Împușcați” și Cimitirul Eroilor. Au avut loc slujbe religioase, depuneri de jerbe și coroane de flori și totodată, discursuri ale autorităților.
Ceremonia a fost organizată de către Instituția Prefectului Județul Cluj, Primăria Municipiului Cluj-Napoca, Divizia 4 Infanterie „Gemina” și Asociațiile de Revoluționari din Cluj-Napoca, cu respectarea tuturor regulilor stabilite de autoritățile abilitate pentru limitarea răspândirii coronavirus.