Primarul Emil Boc a primit marți, 5 noiembrie 2019, vizita E.S. dl Paul McGarry, Ambasadorul Republicii Irlanda în România, fiind prima vizită oficială a Excelenței Sale la Primăria municipiului Cluj-Napoca de la investirea în funcție.

„În cadrul întâlnirii am discutat despre parcursul economic și cultural al Clujului și dezvoltarea orașului pe termen mediu și lung. De asemenea, temele au inclus oportunități de colaborare între Cluj-Napoca și orașe din Irlanda, având în vedere și perspectiva ieșirii Marii Britanii din Uniunea Europeană”, a explicat primarul Emil Boc.

Pe durata vizitei la Primăria Cluj-Napoca, E.S. dl Paul McGarry a fost însoțit de dl S-P O’Mahony – COO Heraldist & Wondermarks Europe, dl Liviu Buzilă – Atașatul Comercial al Ambasadei Republicii Irlanda, dl Gustavo Navarro – Preşedinte RIBA și CEO CRH România și dna Raluca Curelea – Legal Counsel RIBA și Partener Benclinov și Asociații.