Se convoacă, de îndată, Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca în şedinţă extraordinară, în ziua de luni, 6.03.2023, ora 15, cu proiectul ordinii de zi, conform Anexei Nr. 1097 din 6.03.2023. Ședința se va desfășura prin platforma on-line de videoconferință Cisco webex.

Proiectul ordinii de zi al convocării, de îndată, a Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca în ședința extraordinară din data de 6.03.2023

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea participării Municipiului Cluj-Napoca, în calitate de partener în cadrul proiectului Consorțiul de Învățământ Dual Clujean, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență al României, Componenta C15 – Educație, apel de proiecte cu titlul „Program-pilot pentru dezvoltarea consorțiilor regionale pentru învățământ dual”, respectiv a valorii proiectului și a cheltuielilor legate de acesta. Proiect din inițiativa primarului.