Se convoacă, de îndată, Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca în şedinţă extraordinară, în ziua de marți, 18.10.2022, ora 15, cu proiectul ordinii de zi, conform Anexei care face parte integrantă din Dispoziție nr. 3644/17 octombrie 2022. Ședința se va desfășura prin platforma on-line de videoconferință Cisco webex.

Proiectul ordinii de zi al convocării, de îndată, a Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca în ședința extraordinară din data de 18.10.2022

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea încheierii Acordului de parteneriat între U.A.T. Municipiul Cluj-Napoca și partenerul norvegian GS MiljøConsult Geir Sæther, pentru realizarea în parteneriat a proiectului „Rampă temporară dezafectată, comunitate clujeană protejată” (RTD-CCP) în cadrul Programului RO – Mediu Apel de proiecte „Măsuri de reducere a contaminării cu substanțe periculoase în depozite municipale temporare”. Proiect din inițiativa primarului.