Se convoacă, de îndată, Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca în şedinţă extraordinară, în ziua de miercuri, 24.08.2022, ora 13, cu proiectul ordinii de zi. Ședința se va desfășura prin platforma on-line de videoconferință Cisco webex.

Proiectul ordinii de zi al convocării, de îndată, a  Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca în ședința extraordinară din data de 24.08.2022

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea P.U.Z. – „Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii – Cluj-Napoca”, str. Borhanciului; beneficiar: Consiliul Județean Cluj. Proiect din inițiativa primarului.

Ordinea de zi suplimentară

propusă pentru ședința extraordinară convocată de îndată din data de 24.08.2022

1 a Proiect de hotărâre privind constatarea încetării de drept, înainte de expirarea duratei normale, prin demisie, a mandatului de consilier local supleant al domnului Sebesi Árpád-Zoltán, ales pe lista de candidați a U.S.R. PLUS şi declararea ca vacant a locului deținut de acesta. Proiect din inițiativa primarului.