Se convoacă, de îndată, Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca în şedinţă extraordinară, în ziua de miercuri, 26.10.2022, ora 15, cu proiectul ordinii de zi, conform Anexei care face parte integrantă din Dispoziția nr.3708/25.10.2022. Ședința se va desfășura prin platforma on-line de videoconferință Cisco webex.

Proiectul ordinii de zi al convocării, de îndată, a

Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca în ședința extraordinară

din data de 26.10.2022

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea execuției bugetului general al municipiului Cluj-Napoca la data de 30.09.2022. Proiect din inițiativa primarului.

2. Proiect de hotărâre privind aprobarea rectificării bugetului de venituri și cheltuieli pe anul 2022 al Regiei Autonome a Domeniului Public Cluj-Napoca. Proiect din inițiativa primarului.

3. Proiect de hotărâre privind aprobarea depunerii proiectului „Extinderea rețelei de stații publice de încărcare electrică din municipiul Cluj-Napoca”, în vederea finanțării acestuia în cadrul Planului Național de Redresare și Reziliență al României, Componenta C10 – Fondul local, Obiectul de investiții I.1.3 – Asigurarea infrastructurii pentru transportul verde – puncte de reîncărcare vehicule electrice. Proiect din inițiativa primarului.