Proiectul ordinii de zi al convocării, de îndată, a Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca în ședința extraordinară din data de 5.11.2021

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea documentației și a indicatorilor tehnico-economici pentru obiectivul de investiții: „Modernizare strada Ionel Teodoreanu din municipiul Cluj-Napoca”. Proiect din inițiativa primarului.

2. Proiect de hotărâre privind aprobarea cererii de finanțare și a devizului general estimativ pentru obiectivul de investiții „Modernizare strada Ionel Teodoreanu în Municipiul Cluj-Napoca”. Proiect din inițiativa primarului.

3. Proiect de hotărâre privind aprobarea Documentației și a indicatorilor tehnico-economici pentru obiectivul de investiții: „Modernizare strada Cucului din municipiul Cluj-Napoca”. Proiect din inițiativa primarului.

4. Proiect de hotărâre privind aprobarea cererii de finanțare și a devizului general estimativ pentru obiectivul de investiții „Modernizare strada Cucului în Municipiul Cluj-Napoca”. Proiect din inițiativa primarului.

5. Proiect de hotărâre privind aprobarea Documentației și a indicatorilor tehnico-economici pentru obiectivul de investiții: „Modernizare strada Privighetorii din municipiul Cluj-Napoca”. Proiect din inițiativa primarului.

6. Proiect de hotărâre privind aprobarea cererii de finanțare și a devizului general estimativ pentru obiectivul de investiții „Modernizare strada Privighetorii în Municipiul Cluj-Napoca”. Proiect din inițiativa primarului.

7. Proiect de hotărâre privind actualizarea indicatorilor tehnico-economici pentru obiectivul de investiții „Reabilitare Pasaj superior DN 1F KM 1+500, str. Locomotivei (pasaj Gară) în municipiul Cluj-Napoca”. Proiect din inițiativa primarului.

8. Proiect de hotărâre privind aprobarea cererii de finanțare și a devizului general estimativ pentru obiectivul de investiții „Reabilitare Pasaj superior DN 1F KM 1+500, str. Locomotivei (pasaj Gară) în municipiul Cluj-Napoca”. Proiect din inițiativa primarului.

9. Proiect de hotărâre privind aprobarea modificării documentației și actualizării indicatorilor tehnico-economici aprobați prin Hotărârea nr. 524 din 22.07.2020 pentru obiectivul de investiții „Pod peste Râul Someșul Mic situat pe strada Porțelanului în municipiul Cluj-Napoca (Podul Porțelanului)”. Proiect din inițiativa primarului.

10. Proiect de hotărâre privind modificarea Hotărârii nr. 847/29.09.2017, astfel cum a fost modificată prin Hotărârea nr. 1019/19.12.2017 de aprobare a asigurării finanțării de la bugetul local a cheltuielilor neeligibile care nu se finanțează prin Programul Național de Dezvoltare Locală (P.N.D.L.) pentru obiectivul de investiții „Pod peste Râul Someșul Mic situat pe strada Porțelanului în municipiul Cluj-Napoca (Podul Porțelanului)” cuprins la finanțare în cadrul P.N.D.L. 2017-2022. Proiect din inițiativa primarului.

11. Proiect de hotărâre privind modificarea Hotărârii nr. 346/2021 (aprobarea Documentației și a indicatorilor tehnico-economici pentru obiectivul de investiții „Modernizare sistem rutier în ampriza existentă strada Badea Cârțan din municipiul Cluj-Napoca”. Proiect din inițiativa domnului Dan Ștefan Tarcea, consilierul local și viceprimar.

12. Proiect de hotărâre privind aprobarea cererii de finanțare și a devizului general estimativ pentru obiectivul de investiții „Modernizare sistem rutier în ampriza existentă strada Badea Cârțan din municipiul Cluj-Napoca”. Proiect din inițiativa domnului Dan Ștefan Tarcea, consilierul local și viceprimar.

13. Proiect de hotărâre privind modificarea Hotărârii nr. 249/2020 (aprobarea documentației și a indicatorilor tehnico-economici la obiectivul de investiții „Modernizare sistem rutier în ampriza existentă a străzii Sergiu Celibidache – în municipiul Cluj-Napoca”). Proiect din inițiativa domnului Dan Ștefan Tarcea, consilierul local și viceprimar.

14. Proiect de hotărâre privind aprobarea cererii de finanțare și a devizului general estimativ pentru obiectivul de investiții „Modernizare sistem rutier în ampriza existentă a străzii Sergiu Celibidache – în municipiul Cluj-Napoca”). Proiect din inițiativa domnului Dan Ștefan Tarcea, consilierul local și viceprimar.