Primarul Emil Boc a participat astăzi, 25 octombrie 2019, la ceremonia militară desfășurată cu ocazia Zilei Armatei Române, la Monumentul „Glorie ostașului român” din Piața Avram Iancu.

„Cu această ocazie, am transmis militarilor români de pretutindeni un mesaj de mulțumire pentru profesionalismul și seriozitatea cu care își desfășoară activitatea atât în țară, cât și în teatrele de operațiuni. Prestigiul și credibilitatea pe care Armata Română le are la nivel internațional li se datorează în întregime. Astăzi, România are cele mai înalte garanții de securitate din întreaga sa istorie, datorită integrării în Uniunea Europeană, apartenenței la NATO și parteneriatului strategic cu Statele Unite ale Americii. Haina militară înseamnă înainte de toate sacrificiu, grijă și respect pentru oamenii și valorile țării, La mulți ani Armatei Române!”, a transmis primarul Emil  Boc.