Joi, 8 ianuarie 2015, ora 15.00, în Sala de Sticlă a Primăriei municipiului Cluj-Napoca va avea loc dezbaterea publică finală privind Proiectul de hotărâre privind aprobarea schemei de ajutor de minimis pentru contribuabilii bugetului local al municipiului Cluj-Napoca, care beneficiază, în anul fiscal 2015, de cotă de impozitare redusă la impozitul/taxa pentru clădirile aflate „in clasa energetică A”, care dețin o certificare oficială, recunoscută la nivel mondial (L.E.E.D., B.R.E.E.A.M., D.G.N.B., C.A.S.B.E.E. și GREEN STAR), ca și „clădire verde”.

Schema de ajutor clădiri verzi

Persoanele interesate pot trimite sesizările, observațiile, punctele de vedere la adresa de email: consultarepublica@primariaclujnapoca.ro sau pot înregistra adrese scrise la Serviciul Centrul de Informare pentru Cetățeni, str. Moților nr.7 sau la orice primărie de cartier.