Privind aprobarea depunerii proiectului „Înființarea unui centru de colectare prin aport voluntar – Runda I în cadrul apelurilor de proiecte cu titlul P.N.R.R./2022/C3/S/I.1.A,Componenta C3 – Managementul deșeurilor, Investiția I1. Dezvoltarea, modernizarea și completarea sistemelor de management integrat al deșeurilor municipale la nivel de județ sau la nivel de orașe/comune, Subinvestiția I1.A.Înființarea de centre de colectare prin aport voluntar din Planul Național de Redresare și Reziliență [P.N.R.R.]). Proiect din inițiativa primarului.