MUNICIPIUL CLUJ-NAPOCA, în calitate de titular, anunță publicul interesat asupra elaborării alternativei finale pentru planul PLAN URBANISTIC ZONAL și studiu de fezabilitate pentru proiectul: ”TREN METROPOLITAN GILĂU – FLOREȘTI – CLUJ-NAPOCA – BACIU – APAHIDA – JUCU – BONȚIDA” – ETAPA I a sistemului de transport metropolitan Cluj Magistrala 1 de metrou și tren metropolitan, inclusiv legătura dintre acestea – Componenta 1. Magistrala 1 de metrou, din municipiul Cluj-Napoca și comuna Florești, jud. Cluj, care poate fi consultată la sediul Primăriei municipiului Cluj-Napoca, Calea Moților nr. 3, în zilele de luni-vineri, între orele 9:00-13:00.

Comentariile publicului si propunerile scrise se primesc zilnic la sediul Primăriei municipiului Cluj-Napoca, Calea Moților nr. 3 și la sediul A.P.M. Cluj, municipiul Cluj-Napoca, Calea Dorobanților nr. 99, tel. 0264-410722, fax 0264-412914, e-mail:office@apmcj.anpm.ro până la data de 5.10.2021.