Direcția pentru Agricultură Județeană Cluj anunță faptul că au fost publicate în Monitorul Oficial (numerele 111 și 112) HG nr. 147/2022 – Ajutor de minimis pentru cultivatorii de usturoi și HG nr. 148/2022- Programul de sustinere a producției de legume în spatii protejate

Cererile de înscriere trebuie depuse de potențialii beneficiari până la următoarele termene:

– 16 mai 2022 (inclusiv) pentru Ajutorul de minimis pentru cultura de usturoi;
– 1 martie 2022 (inclusiv) pentru Ciclul I, respectiv perioada 25 iulie-31 august 2022 (inclusiv) pentru Ciclul 2 în cazul Ajutorului de minimis pentru legume în spații protejate.

Cererile și documentele anexate acestora pot fi transmise la DAJ și prin mijloace electronice/poșta/curier, cu condiția ca toate documentele să fie semnate și datate, iar documentele transmise în copie să fie certificate „Conform cu originalul” de către solicitanți.

Adresa de e-mail la care se va face transmiterea electronică este: dadr.cj@madr.ro

Adresa poștala este: Direția pentru Agricultura Județeană Cluj, Str. Fagului, nr. 17, cod 400483, mun. Cluj-Napoca, judetul Cluj

Persoana de contact pentru informatii suplimentare: ing. Precup Bogdan, tel 0743-646925.

Informații detaliate puteți consulta pe site-ul: www.dadrcj.ro