Proiectul ordinii de zi al ședinței extraordinare a Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca, din data de 21 februarie 2022

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea bugetului general rectificat al municipiului Cluj-Napoca pe anul 2022. Proiect din inițiativa primarului.

2. Proiect de hotărâre privind aprobarea unor măsuri pentru implementarea Programului-pilot de acordare a unui suport alimentar preșcolarilor și elevilor Colegiului Național Pedagogic „Gheorghe Lazăr”, Colegiului de Servicii în Turism „Napoca” și Liceului Teoretic „Nicolae Bălcescu”, pentru semestrul II al anului școlar 2021-2022. Proiect din inițiativa primarului.

3. Proiect de hotărâre privind aprobarea Programului de acordare a unui suport alimentar elevilor de la Școala Gimnazială „Traian Dârjan” din municipiul Cluj-Napoca pentru semestrul al II-lea al anului școlar 2021-2022. Proiect din inițiativa primarului.

4. Proiect de hotărâre privind aprobarea listei unităților de asistență socială și nivelul subvențiilor în vederea încheierii convențiilor definitive pentru acordarea de servicii de asistență socială în anul 2022, în baza Legii nr. 34/1998 privind acordarea unor subvenții asociațiilor și fundațiiilor române cu personalitate juridică, care înființează și administrează unități de asistență socială, cu modificările și completările ulterioare. Proiect din inițiativa primarului.