În data de 05.09.2019, în jurul orei 19.25, Poliția municipiului Cluj-Napoca a solicitat sprijinul Poliției Locale în vederea depistării unei persoane de sex masculin, suspect de furt de produse alimentare în valoare de aproximativ 1000 lei de la magazinul naturist “Green”, pe str. Regele Ferdinand nr. 32.

Semnalmentele persoanei menționate anterior au fost transmise patrulelor aflate în teren.

Astfel, în jurul orei 19.35, patrula de ordine publică -zona 1, a depistat în Piața Ștefan cel Mare nr. 5, o persoană de sex masculin, care avea semnalmentele menționate anterior. După declinarea calității, polițiștii locali au condus persoana respectivă la sediul Biroului Ordine Publică zona 1 – din Piața Unirii nr. 1, unde au stabilit identitatea acesteia. Persoana în cauză domiciliază în municipiul Turda, județul Cluj, iar ulterior a fost condusă la Poliția municipiului Cluj-Napoca, str. Decebal nr. 26, unde a fost predată pentru continuarea cercetărilor.