Primăria Municipiului Cluj-Napoca anunță publicul interesat de organizarea unei dezbateri publice privind Planul Urbanistic Zonal, str. Gheorghe Dima – sud, inițiator Florian Ovidiu Valeriu, marți, 16 iunie 2026, începând cu ora 17. Dezbaterea publică va avea loc în Sala de sticlă a Primăriei ( Calea Moților nr. 3) și pe o platformă online de videoconferință.
Persoanele care doresc să ia cuvântul în cadrul dezbaterii (din online) pot completa cererea pe website-ul Primăriei (accesibil la acest link până înainte cu minimum 4 ore de ora stabilită pentru începerea ședinței), urmând ca linkul de conectare să fie transmis pe adresa de e-mail indicată.