MUNICIPIUL CLUJ-NAPOCA, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul „Tren metropolitan Gilău-Florești-Cluj-Napoca-Baciu-Apahida-Jucu-Bonțida”-Etapa I a sistemului de transport metropolitan rapid Cluj magistrala 1 metrou și tren metropolitan, inclusiv legătura dintre acestea-componenta 2 tren metropolitan”, în Cluj-Napoca și județul Cluj, comuna Gârbau, sat Gârbau, sat Nădășelu, comuna Baciu, sat Baciu, Mera, Rădaia, Suceagu, comuna Apahida, sat Apahida, Sânnicoara, Câmpenești, comuna Jucu, sat Jucu de Mijloc, Jucu Herghelie și comuna Bonțida, sat Bonțida, Răscruci, jud. Cluj.

Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Cluj, str. Dorobanților nr.99, și la sediul Primariei Cluj-Napoca, Calea Moților, nr. 3, în zilele de luni-joi, între orele 9:00-14:00 și vineri între orele 9:00-13:00;

Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Cluj