C O M U N I C A T

Potrivit Dispozitiei nr. 1765 din 01.06.2012, se convoaca, in sedinta ordinara, Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca, in ziua de miercuri, 06.06.2012, ora 15.00, in Sala de sticla de la sediul din str. Motilor nr. 3, cu urmatorul proiect al ordinii de zi:

1.      Proiect de hotarare privind acordarea Diplomei si medaliei „Pro Urbis” pentru Excelenta in sport sportivilor clujeni, legitimati la cluburile din municipiu, din alte localitati din tara, strainatate, precum si antrenorilor clujeni.
2.      Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.D. construire casa unifamiliala, D+P+E+M, str. Campului nr. 313; beneficiar: Pop Ioan.
3.      Proiect de hotarare privind aprobarea P.U.Z. – str. Portile de Fier nr. 52, pentru construire lacas de cult ortodox; beneficiara: Parohia Ortodoxa „Sf. Ioan Gura de Aur”.
4.      Proiect de hotarare privind modificarea Hotararii nr. 383/2010 (vanzarea spatiului cu alta destinatie situat in municipiul Cluj-Napoca, B-dul 21 Decembrie 1989 nr. 3, catre S.C. Florina Import Export S.R.L., in baza Sentintei civile nr. 1977/2009), asa cum a fost completata prin Hotararea nr. 170/2012.
5.      Proiect de hotarare privind dezmembrarea, concesionarea prin incredintare directa si insusirea documentatiei topografice, a terenului situat in municipiul Cluj-Napoca, str. Visinilor nr. 1, in suprafata de 45 mp., in vederea extinderii si etajarii garajului.
6.      Proiect de hotarare privind dezmembrarea, concesionarea prin incredintare directa si insusirea documentatiei topografice, a terenului situat in municipiul Cluj-Napoca, str. Campeni nr. 13, in suprafata de 18 mp., in vederea extinderii locuintei.
7.      Proiect de hotarare privind modificarea si completarea Hotararii nr. 207/2000 (atribuirea unui teren, str. Meteor nr. 6-8).
8.      Proiect de hotarare privind decontarea unor sume din bugetul local in vederea functionarii laboratorului pilot destinat efectuarii analizelor pentru produsele susceptibile de a avea efecte psihoactive.
9.       Diverse.
P R I M A R,