Ref: Primarul Emil Boc  a sustinut un discurs in fata Congresului Autoritatilor Locale si Regionale al Consiliului Europei

Primarul Emil Boc a prezentat Municipiul Cluj-Napoca in cadrul Congresului Autoritatilor Locale si Regionale de la Strasbourg.
Primarul municipiului Cluj-Napoca a sustinut un discurs in fata Congresului prin care a subliniat statutul orasului nostru de Capitala Europeana a Tineretului in 2015 si de oras candidat la titlul de Capitala Culturala Europeana.
In cadrul discursului, primarul a subliniat dimensiunea universitara, multiculturala si economica a municipiului Cluj-Napoca, precum si principalele politici locale in materie educationala, culturala si de tineret. De asemenea,  a fost prezentat pe scurt si proiectul Cluj Innovation City, precum si proiectul de bugetare participativa.
Primarul Emil Boc a participat la Strasbourg la cea de-a 26-a sesiune a  Congresului Autoritatilor Locale si Regionale al Consiliului Europei, la invitatia presedintelui Congresului, Herwig van Staa.