Primaria municipiului Cluj-Napoca organizeaza in perioada 31 martie – 4 aprilie 2014  actiunea anuala de plantare de arbori pe Bulevardul Muncii – "Padurea Clujenilor".
Actiunea face parte din proiectul multianual al municipalitatii de a impaduri zonele din partea industriala de nord a orasului.
La fel ca si in anii precedenti, Primaria va planta 10.000 de arbori, alaturi de voluntari din mai multe sectoare de activitate.

Luni, 31 martie,     ora 11:00 – Ziua institutiilor militarizate: Armata, ISU, Jandarmerie, Politie.
Marti, 1 aprilie,    ora 11:00 – Ziua Institutiilor de invatamant: ISJ Cluj, organizatii studentesti si licee.
Miercuri, 2 aprilie, ora 11:00 – Ziua presei si a administratiei publice locale
Joi, 3 aprilie,        ora 11:00 – Ziua sportivilor: cluburile sportive din municipiul Cluj-Napoca
Vineri, 4 aprilie, ora 12:00 – Ziua voluntarilor

In acest an, in aceasta zona se vor planta specii de salcam si cer.