ANUNT CONCURS

Primăria municipiului Cluj-Napoca, str. Moţilor nr. 3, tel: 0264-596030, fax: 0264-599329, site: www.primariaclujnapoca.ro, organizează concurs în vederea recrutării şi selecţiei de personal pentru ocuparea a 6 posturi vacante la Direcţia poliţia comunitară, şi anume: două posturi de guard, două posturi de inspector şi două posturi de inspector de specialitate.

Cerinţe:

– studii

– pentru posturile de inspector de specialitate: superioare de lungă durată cu   diplomă de licenţă;

– pentru posturile de inspector şi guard: medii

– cunoştinţe de operare pe calculator (nivel mediu) pentru posturile de inspector şi inspector de specialitate;

– rezistenţă la efort fizic îndelungat, muncă de teren şi program de lucru în schimburi (inclusiv noaptea).

– pentru bărbaţi înălţime minimă 1,75 m

– pentru femei înălţime minimă 1,70 m

– să se îndeplinească baremurile fizice stabilite conform reglementarilor specifice în domeniu:

– alergare rezistenţă – bărbaţi -1.000 m în maxim 5 minute

– alergare rezistenţă – femei -600 m în maxim 4 minute

Bibliografia de concurs este următoarea:

1. Constituţia României, republicată;

2. Legea nr. 215/2001 a administraţiei publice locale, republicată, cu modificările şi completările ulterioare;

3. O.G. nr. 2/2001, privind regimul juridic al contravenţiilor, cu modificările şi completările ulterioare;

4. Legea nr. 61/1991 pentru sancţionarea faptelor de încălcare a unor norme de convieţuire socială, a ordinii şi liniştii publice, republicată, cu modificările şi completările ulterioare.

Pentru înscrierea la concurs candidaţii vor depune dosarul de concurs la registratura generală a instituţiei (str. Moţilor nr. 7), până în data de 29.11.2010.

Dosarul va cuprinde:

Copie act identitate;

Actele care atestă pregătirea profesională (în original şi copie);

Adeverinţă medicală care să ateste starea de sănătate;

Formular de înscriere (se obţine de la Serviciul resurse umane).

Concursul constă în:

1. probă practică: alergare rezistenţă (1000 m în max. 5 minute pentru bărbaţi, 600 m în max. 4 minute pentru femei), în data de 30.11.2010, ora 11.00, la Şcoala de agenţi de poliţie „Septimiu Mureşan” (str. Corneliu Coposu nr. 89-91, Cluj-Napoca);

2. probă scrisă: 02.12.2010, ora 11.00, în Sala mică a instituţiei.

3. interviu:  data, ora şi locul interviului se vor anunţa odată cu afişarea rezultatelor la proba scrisă, la avizierul instituţiei.

Relaţii suplimentare se pot obţine la tel. 0264-596030, int. 1020.