Ref: Muzica, dans si imagine in P-ta Muzeului in acest weekend

Primaria municipiului Cluj-Napoca invita clujenii la un weekend de muzica, dans si spectacol de imagine in Piata Muzeului.

Vineri, 26 august 2011, Primaria prezinta un spectacol inedit de muzica si imagine. In deschidere vor canta Teodora Iacob & Eufonia String Quartet dupa care Magda Puskas va sustine un concert de muzica folk. Ineditul serii vor fi imaginile acompaniate de muzica ce vor fi proiectate pe cladirile din piata. Sound meets light” este un proiect audio-vizual prezentat de Join Ventures & Magda.

Seara de sambata, 27 august 2011, este rezervata muzicii si dansului. Trei momente muzicale vor fi prezentate de Rares Bagyo si Madalina Ghiran, Liviu Bocaniala & Band si Ioan Onisor & Ionut Mangu. Demonstratii de Tango argentinian, sustinute de cluburile Profumo di tango si Tango Caliente vor anima Piata Muzelui in incheierea acestei seri de vara.

Evenimentul din acest weekend este organizat de catre Primaria Cluj-Napoca in parteneriat cu club Gazette. Sponsorii evenimentului sunt Farmec SA si Coral SA.
                                                                                                            Biroul Mass-media
Primaria Cluj-Napoca