Proiectul ordinii de zi al ședinței ordinare a Consiliului local al municipiului Cluj-Napoca, din data de 4 ianuarie 2021

1. Proiect de hotărâre privind propunerea de alocare, de la bugetul local, a sumei de 120.000 lei, către Spitalul Clinic Județean de Urgență Cluj-Napoca, pentru sprijinirea activității Serviciului Mobil Urgență Reanimare și Descarcerare (S.M.U.R.D.), constând în acordarea a două mese/zi (prânz și cină), pentru 10 persoane. Proiect din inițiativa primarului.

2. Proiect de hotărâre privind aprobarea P.U.D. – Construire locuință unifamilială, P+E, b-dul Muncii nr. 213B-215B; beneficiari: Băldean Livia și Băldean Maftei. Proiect din inițiativa primarului.

3. Proiect de hotărâre privind aprobarea P.U.D. – Construire locuință unifamilială, D+P+Er, str. Tudor Vianu nr. 3; beneficiari: Riza Gheorghe și Riza Emilia. Proiect din inițiativa primarului.

4. Proiect de hotărâre privind aprobarea P.U.D. – Construire imobil mixt (locuințe cu spații comerciale/servicii la parter) S+P+5E+R, str. Traian nr. 58-62; beneficiară: S.C. Solaris Real Estate Investments S.R.L. Proiect din inițiativa primarului.