În fiecare an, cu ocazia Crăciunului, primarul Emil Boc vizitează Centrul de îngrijire și asistență Cluj-Napoca, pentru a oferi cadouri din partea comunității noastre. În acest an, primarul a întâlnit și patru cetățeni din Ucraina care sunt găzduiți la centru.
„Am avut parte de o nouă întâlnire plină de emoții și le mulțumesc tuturor pentru primirea călduroasă.
Cred că e important să vorbim și despre această parte din viață și, mai ales cu ocazia Crăciunului, să ne gândim la cei cărora le este greu. Doresc să mulțumesc personalului și tuturor celor implicați în activitatea centrului de îngrijire, dar și șă transmit un mesaj simplu: dacă puteți face un bine, să îl faceți!”, a declarat primarul la finalul vizitei.