Primăria Cluj-Napoca a organizat o nouă festivitate online de premiere a cuplurilor care au împlinit în acest an 50 de ani de căsătorie neîntreruptă. În cadrul festivității, cuplurile au intrat în direct cu primarul Emil Boc, care le-a transmis felicitări și le-a prezentat diplomele aniversare. Fiecare cuplu va primi ulterior acasă diploma și premiul în valoare de 1000 de lei oferit de Primăria și Consiliul Local Cluj-Napoca.

Primăria și Consiliul Local organizează această ceremonie ca o formă de respect față de ceea ce dumneavoastră reprezentați pentru orașul nostru. Ați muncit toată viața aici, ați clădit un oraș minunat pe care ni l-ați dat și pe care noi încercăm în continuare să-l menținem pe primul loc. Sunteți un exemplu pentru toți clujenii în ceea ce privește importanța valorilor familiei”, a spus primarul Emil Boc.

Primăria Cluj-Napoca le urează La mulți ani și viață lungă împreună cuplurilor sărbătorite!

În total, pe parcursul anului 2020, 465 de cupluri au fost premiate cu ocazia sărbătoririi a 50 de ani de căsătorie neîntreruptă.