Primăria Municipiului Cluj-Napoca anunţă faptul că în data de 05.06.2020, între orele 8.00-13.00, va fi închisă circulației autovehiculelor strada Sindicatelor, din cauza lucrărilor la branșamentele de apă și la rețelele electrice de la intersecția cu strada Emil Isac.
Pe durata lucrărilor, se va închide accesul pe strada Sindicatelor, dinspre strada Cardinal Iuliu Hossu, iar traficul rutier se va devia pe strada Mihai Eminescu pentru accesul înspre Calea Moților.

Lucrările se desfășoară în cadrul proiectului ,,Creșterea și îmbunătățirea spațiului pietonal în zona urbană: reabilitare și extindere zona pietonală piața Lucian Blaga, strada Republicii (primul tronson), strada Napoca, strada Petru Maior, strada Emil Isac și amenajare piste de biciclete”, proiect finanțat prin Programul Operaţional Regional 2014-2020, Axa prioritară 4 : Sprijinirea dezvoltării urbane durabile, Obiectiv specific 4.1: Reducerea emisiilor de carbon în municipiile reședință de județ prin investiții bazate pe planurile de mobilitate urbană durabilă.

Rugăm participanții la trafic să respecte noile reglementări temporare ale circulației care vor fi semnalizate prin grija executanților lucrărilor cu indicatoare rutiere și balize direcționale.