Informații referitoare la numerotarea, localizarea și străzile arondate secțiilor de votare din municipiul Cluj-Napoca pentru desfășurarea referendumului național pentru revizuirea Constituției din 6 și 7 octombrie 2018 pot fi găsite aici.

Cetățenii vor vota la secția de votare unde sunt arondați, conform listelor electorale permanente. Cetățeanul care, în ziua referendumului național, se află într-o altă localitate decât cea în care este înscris în lista electorală poate să își exercite dreptul de vot în localitatea respectivă, la orice secție de votare, urmând a fi înscris într-o lista suplimentară de către președintele biroului electoral al secției de votare, pe baza actului de identitate sau a adeverinței care ține loc de act de identitate.

Program special de eliberare a actelor de identitate în zilele de 6 și 7 octombrie 2018

Primăria municipiului Cluj-Napoca, prin Direcţia de evidenţă a persoanelor invită cetăţenii domiciliaţi în municipiu şi în celelalte unităţi administrativ teritoriale arondate pe linie de evidenţă a persoanelor, ale căror acte de identitate au expirat sau sunt în prag de expirare și doresc să-și exercite dreptul de vot, să se prezinte pe strada Moţilor nr.5, la sediul direcţiei, pentru preschimbarea lor.

Cu ocazia referendumului pentru revizuirea Constituției din 6 și 7 octombrie 2018, va fi asigurat program cu publicul după cum urmează:

• sâmbătă-06.10.2018 între orele 7.00-21.00;
  • duminică-07.10.2018-între orele 7.00-21.00.