Proiectul ordinii de zi al convocării, de îndată, aConsiliului local al municipiului Cluj-Napoca în ședința extraordinară din data de 22.01.2020:

1. Proiect de hotărâre privind alocarea de la bugetul local a sumei de 150000 lei, pentru organizarea în municipiul Cluj-Napoca, în parteneriat cu Federația Română de Baschet, a meciului de baschet România-Spania, contând pentru preliminariile Eurobasket 2021, februarie 2020 Proiect din inițiativa primarului.

2. Proiect de hotărâre privind aprobarea susținerii financiare de la bugetul local al transportului public în comun, pentru elevii din clasele pregătitoare-clasele XIII, curs de zi, din învățământul de stat și particular autorizat și acreditat, pentru perioada 1 ianuarie-29 februarie 2020 Proiect din inițiativa primarului.