Gala “Zece pentru Cluj – Juniorii Clujului, Speranţele Cetăţii” este un eveniment anual educativ de excepţie, dedicat în primul rând tinerei generaţii, dar și familiilor și profesorilor care se dedică acestor elevi. Competiția se desfășoară anual în perioada octombrie – decembrie și are ca scop premierea tinerilor merituoși din anul școlar precedent.

Având la bază premisa că investiția în educație este cea mai sigură investiție pe care o putem face pentru viitorul comunității noastre, Primăria Cluj-Napoca a avut alături la fiecare ediție reprezentanți ai mediului de afaceri clujean, reușind să recompenseze elevii cu rezultate excepţionale în diverse domenii.

Premierea are loc în cadrul „Galei 10 pentru Cluj”, eveniment ce are loc în luna decembrie.

Informații suplimentare despre desfășurarea concursului se găsesc pe pagina oficială a Galei: https://10pentrucluj.ro/