Vinerea Verde: transport public gratuit în fiecare zi de vineri
2023-03-09T15:08:54+02:00Începând din data de 18 iunie 2021, Primăria și Consiliul local Cluj-Napoca implementează programul „Vinerea Verde – Stop! Azi mașina stă pe loc!”, în colaborare cu Compania de Transport Public Cluj-Napoca S.A. Astfel, în fiecare zi de vineri, clujenii și nu numai pot călători gratuit cu autobuzele, troleibuzele sau tramvaiele pe orice linie urbană.